fbpx

·         Corona virüs ilgili merkez kalite departmanı tarafından yayınlanan tüm dökümanlar, bakanlık tarafından yayınlanan dökümanlar, kurum için mailleşmeler ve eylem planlarımızı yer aldığı detaylı dosya oluşturuldu ve her gün güncellenmektedir.

·         Tüm personele Sağlık Bakanlığının yayınladığı dökümanlar yardımıyla Corona Virüs’ den korunma yöntemleri ve kurumumuzun bizler ve misafirlerimiz için aldığı eylemler hakkından eğitim verilerek imza altında alındı.

 

 • Toplu kullanım alanlarına Corona Virüs bilgilendirme posterleri asıldı.
 • Toplu kullanılan tüm alanlarımıza otomatik dezenfektan cihazları konuldu, ofislere el ve yüzey dezenfektanları, kolonya dağıtılarak her alanda dezenfektan bulunması sağlandı.
  • MP Acil Durum Prosedürü (TR) ve MP Otel Emergency ve Criss Plan kitapçığı  yönetim tarafından tekrar üstünden geçilerek bilgiler güncellendi ve ilgili birimlere iletilerek ulaşılır olması sağlandı.
  • Yöneticiler tarafından çalışan personel ve inşaat sürecinde çalışan işçiler hasta olup olmadıkları gözlemi yapılmaktadır. Hastalık durumu ile karşılaşıldığında yönetimi bilgi verilerek istirahat için personelin uzaklaşması konusunda liderler uyarıldı.
  • Acil Durum Yönetim toplantısı yapılarak Kriz el kitabının üstünden geçildi ve Acil Durum Ekip listesi gözden geçirilerek isimlerin güncelliği sağlandı ve bu kişilere eğitim verilmeye başlandı. Ve Acil Durum Ekip listesi gerekli birimlere iletilerek asılı olması sağlandı.
  • Acil Durum Kat Arabası işaretlenerek hazırlanmaya başlandı (TSE onaylı koruyucu ekipman satın alma sürecinde)

         A Kat Arabası İçerik Listesi;

  1. 3M N95 FFP1 YÜKSEK KORUMALI VİRÜS ve BAKTERİ MASKESİ
  2. 3m 4545 Beyaz Lamine Özel Ambalajlı Tulum Biyolojik Koruma 4545
  3. EN ISO 374-1:2016 Mikroorg. Karşı koruyucu Eldiven
  4. TS EN ISO 20345 Çizme(biyolojik tehlikelere karşı korumalı)
  5. 3M 2890 EN 166 iş gözlüğü
  6. Yüzey dezenfektanı (odalarda kullanmak için)
  7. Tek kullanımlık 3 renk te bez (bezlerin renkleri normal kullanımdaki bezlerden farklı olmalıdır)
  8. 2 adet sünger (normal kullanımdaki süngerlerden farklı renk)
  9. 1 adet klozet fırçası ,dezenfekte kutusuyla birlikte
  10. Kırmızı renkte çöp poşeti (tüm çöplerin atılması için
  11. 2 ADET kova ve Mop (normal kullanımdaki renklerden farklı üzerlerine Acil durum kullanımı içindir diye sticker yapıştırılacak)
  12. Oda temizliğinde kullanılan kimyasallar (boddle içerisinde –etiketli)
  13. Linen Takımı (çarşaf, nevresim, yastık kılıfı, Havlu takımı )
  • Global tarafından yayınlanan Ön büroda misafirlerimizin görmesi gereken dökümanlar hazırlandı, otelimiz açık olmadığım için yerleştirilmedi (poster, İngilizce MP ve World Healty Org. Bildirisi, the top ten tips for hygiene boreşürü)

  Bu rapor 13.03.2020 tarihinde hazırlanış olup sürekli güncellenmeye devam etmektedir.

REZERVASYON